SEVİYELER

 

SEVİYELER

Her seviye bir sonrakine temel oluşturur ve dilbilgisi her seviyede mutlaka kullanılır.

Başlangıç (Starter): Temel dilbilgisi yapıları ve basit diyaloglar öğrenme. Dile genel bir bakış kazanırlar. Tekrarlanan hatalar yaparlar.

Temel (Elementary): Günlük aktivitelerinden bahsedebilme ve basit ve kısa sohbetler edebilme. Öğrenciler yanlış zaman kalıpları kullanarak cümleler kurar. Kelime haznesi sınırlıdır.

Alt-Orta (Pre-Intermediate): Kısa makaleler okuyabilme ve daha uzun sohbetler edebilme. Basit kelime haznesi ve cümle yapılarıyla düşüncelerini ve problemlerini anlatabilirler

Orta (Intermediate): Daha rahat konuşma ve gelişmiş dinleme becerileri kazanma. Çok az ya da hiç hatayla düzgün e-postalar yazabilirler. On dakikalık sunumlar yapabilirler. Daha uzun makaleleri okuyup bilmedikleri kelimelerin anlamını doğru tahmin edebilirler.

Üst-Orta (Upper-Intermediate):Kendine güven ve az hatayla fikirleri tartışabilme. Yaptıkları hatalar çoğunlukla kelime seçimi ve tonlamadan kaynaklanır. Yabancı dergilerden makaleler okuyup ana fikri kolayca anlayabilirler.

İleri (Advanced): Kolaylıkla münazara etme, mektup ve rapor yazma. Uzun sunumlar yapabilirler. Okumak da dinlemek kadar kolaydır artık. Komplike kelime, deyim ve cümle yapılarında eksikleri vardır.