YURTDIŞI EĞİTİM(KURUMSAL)

YURTDIŞI EĞİTİM(KURUMSAL)

CETC69İngilizce, iş dünyasının uluslararası dilidir. Bu nedenle, iş iletişim becerilerinizi güçlendirmeniz için özenle tasarlanmış olan özel modül dersler geliştirdik. Seçmiş olduğunuz ülkede yoğun olarak (sabahları 6 ders) haftalık 30 ders göreceksiniz. Öğleden sonraları ise Bankacılık, Borsa, Pazarlama, Reklam, İstihdam, Satış ve İş Görüşmeleri gibi konuları kapsayan iş modülleri üzerine çalışacaksınız. İlgi alanınıza giren özel modülleri seçebilir ya da ileri seviyede iş İngilizcesi bilgisine sahip olmak için kursun tamamını alabilirsiniz.

Uluslararası ticaret dünyasında, ticari seviyede İngilizce konuşmak, sosyal seviyede konuşmak kadar önemlidir. Ayrıca işverenler tarafından çok değerli sayılan, dünyanın her yerinde, daha yüksek bir maaş almanızı sağlayan bir yetenektir. Seçmiş olduğunuz ülkede İş İngilizcesi programına kaydolduğunuzda, yoğun İngilizce eğitiminizi özel seçmeli mesleki dersler ile birleştirebilirsiniz.

Mektup, eposta ve rapor yazma, toplantıları verimli bir şekilde yönetme, telefon konuşmalarını ve iş protokollerini anlama gibi çeşitli becerilerle yeteneklerinizi geliştirirsiniz. Pazarlama ve finans gibi ticaretin farklı fonksiyonlarının tanımında kullanılan dili keşfedersiniz.

Yurtdışında iş İngilizcesi (Business English) programlarına katılabilmeniz için en az orta düzeyde İngilizce bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Business English (Executive English) programı veren dil okulları, katılan öğrencilerin İngilizce düzeylerine göre farklı gruplar oluşturmakta, İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere, genel İngilizce ve iş İngilizcesi içeren özel programlar uygulanmaktadır. Özellikle İngiltere ve Amerika’daki dil okullarında yoğun olarak uygulanmakta olan bu programlara katılan öğrenciler uygulamalı eğitime tabi tutulmaktadır.

Business English almak isteyen öğrencilere aynı zamanda içeriğinde benzer konular bulunan sertifika ve diploma programlarını da incelemelerini öneriyoruz. Özellikle İngiltere’de yaygın olan “Business School” anlayışı içinde, isteyen öğrenciler bu alandaki çeşitli diploma ve sertifika programları ile çok daha zengin içerikli bir eğitim alabilirler.

İş İngilizcesi Kursları

  • • Haftada 30 ders
  • • Yoğun 30 kursumuzda öğleden sonra seçeneği
  • • Kurs süresi: 1-12 hafta
  • • Orta ile İleri seviyeler arası
  • • Her modül birbirinden ayrıdır ve bir hafta sürer
  • • Modül döngülerinin başlangıç tarihleri: 3 Ocak, 28 Mart, 20 Temmuz, 12 Eylül
  • • Öğrenciler her Pazartesi katılabilir

Ayrıca ülkemizde son dönemde özel şirketler ofis içi eğitime ağırlık vermekte ve personeline eğitim alanında yatırım yapmaktadırlar. Yalnızca ofis içi eğitimle sınırlı kalmayan şirketler, yurtdışındaki standartları da yakalayarak uluslararası platformda söz sahibi olmak adına çalışanlarını yurtdışı eğitim programlarına yollayarak kendi alanlarında spesifik eğitimler almalarını ve mesleki yabancı dillerini geliştirmelerini teşvik etmektedirler.

Konaklama
Okullar yönetici, iş adamları, yeni mezun genç iş adamları ve üniversite öğrencilerinden oluşan farklı yelpazedeki katılımcıların ihtiyaçlarına göre çeşitli seçenekler sunmaktadır; sürekli çalıştığı seçkin ailelerin yanında tek kişilik odalar, 3 – 5 yıldızlı otellerde yada misafirhanelerde konaklama alternatifleri tüm katılımcılar için uygun bir konaklama opsiyonu sunar. Aile yanında odaların birçoğunda özel banyo ve TV gibi imkânlar da bulunmaktadır. Ancak her okulun sağladığı konaklama seçenekleri farklıdır. Bu nedenle özel isteklerinizi belirtip, bu imkânları sunan okullar arasından seçim yapmanız tavsiye edilir.